Sprey Yangın Söndürme

Fire Delete, sebepleri ne olursa olsun, küçük ve başlangıç aşamasındaki yangınların söndürülmesinde kullanılan yangın söndürücü spreydir. Yangın söndürme eğitimi almamış kişiler, hatta çocuklar ve yaşlılar tarafından bile çok kolay bir şekilde kullanılabilir. Dağılan solüsyon yangını hemen söndürür ve yangın söndürme alanındaki dumanı ortadan kaldırır. Solüsyon, yeniden tutuşmayı önleyen bir kaplama şeklinde, yangının söndürüldüğü yüzeylerde kalmaya devam eder.

Fire Delete, pratik tutacağıyla, duvara monte edilebilir ve geleneksel yangın söndürücülerin yerine kullanılabilir. 5 yıl süreyle herhangi bir bakım yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Fire Delete yangın söndürme spreyi katı maddelerin – A yangın sınıfı (ahşap, kağıt, tekstil …) ve sıvıların – B yangın sınıfı (benzin, dizel…) ve yenilebilir katı ve sıvı yağların – F yangın sınıfı, söndürülmesinden kullanılır ve aynı zamanda 1 metrelik asgari mesafenin korunması durumunda, 1.000 Volta kadar gerilime sahip elektrikli ekipmanlardaki yangınların söndürülmesinde de kullanılabilir.

Araçlar, motosikletler, kamyonlar, otobüsler ve diğer araçların yanması durumunda

Gemilerin (ya da motorlarının) yanması durumunda

Yerleşim alanları bölümlerinin (mutfak, oda vs.) yanması durumunda.

İş alanları bölümlerinin (atölye, ofis, mağaza) yanması durumunda

Fire Delete yangın söndürme spreyi özellikle, polis ya da askerler tarafından düzenlenen kurtarma operasyonlarında kullanıma uygundur.

sprey yangın söndürme
yangın söndürme spreyi

Teknik veriler:

Yangın sınıfları:A, B, F ve alçak gerilimli elektrikli cihazlar (1.000 Volta kadar)
Kullanım mesafesi:6 metreye kadar
Deşarj süresi:en az 20 saniye
İtici gaz:nitrojen (N)
Çalışma sıcaklığı:-5 °C ila 55 °C
Saklama sıcaklığı:-5 °C to 55 °C
Hacim:400 ml aktif solüsyon, 650 ml toplam hacim
Ağırlık500 g
Ebatlar:253 mm (yükseklik), 66 mm çapında
Malzeme:alüminyum (tank), plastik (diğer parçalar)
Garanti:5 yıl